Hakkımızda

Ankara’nın Polatlı bölgesinde kurulan Emek Un ve İrmik San. Tic. A.Ş., günlük 90 ton buğday işleme kapasitesi ile kurulmuştur. 2000’li yılların başlarında yenileme ve modernizasyon süreci başlamıştır. Fabrika makine ve ekipmanları yenilenmiş, buğday temizleme ve öğütme sürecinde bilgisayar kontrollü üretim teknolojisine geçilmiş, çağımızın gereklilikleri üretimin her aşamasında uygulanmaya başlamıştır. Yenileme sürecinin ardından fabrikamız günlük 280 ton buğday işleme kapasitesine ulaşmıştır.
Üretim sürecimiz, hammadde girişinden, son ürün çıkışına kadar üretimin her aşamasında bilgisayarlar tarafından izlenmekte, denetlenmekte ve yönlendirilmektedir. Bünyesinde bulunan laboratuvarı ile ürünlerin kalitesi ve uygunluğu, sevkiyattan önceki son aşamada da test edilerek müşterilerinin beğenisine sunulmaktadır.
Bugün fabrikamızda müşteri ihtiyaçlarına bire bir uyumlu ürünler elde edebilmek ve müşterilerimizin çözüm ortağı olabilmek için, şirketimiz bünyesindeki mühendis ve teknik ekibimiz ile çeşitli projeler geliştirmekte ve bu projelerin hayata geçişinden büyük gurur duymaktayız.
Emek Un hızlı bir markalaşma sürecine girerek; Erdem Usta, Tek Atlı, Çitft Atlı, Üç Atlı ve Uygun markalarını yaratmıştır. Erdem Usta markası ile müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarına uygun, özel amaçlı unlar üretiyor ve unlu mamüller alanında müşterilerimizin çözüm ortağı oluyoruz. Tek Atlı, Çift Atlı ve Üç Atlı markaları kısa bir sürede ekmeklik un grubunda talep gören bir marka haline gelmiştir.
Emek Un olarak kendi markalarımızı yaratıp, geliştirirken, diğer taraftan da Özkaşıkçı markasına sahip çıkıyor ve geliştirmeye devam ediyoruz. Mor, Pembe, Karbeyaz ve Kartanesi markalarına lüks unlu mamüllerde yılların deneyimini tüketici ile buluştururken, Özkaşıkçı Kırmızı ve Turuncu ise aynı deneyimi ekmeklik unlarımızı ustalarımızı buluşturmaktayız.
Uygun, Tek Atlı, Çift Atlı, Üç Atlı ve Erdem Usta markalarımız Türk Standartları Enstitütüsü tarafından onaylanmış olup TSE belgelerine sahiptir.